LEKCIJA 2000/01
SOLIDROCKETBOOSTERS

SOLIDROCKETBOOSTERS ir holandiešu mākslinieku un VJu 3D videoanimāciju un reālā laika attēlu sintēzes un 'ausis terorizējošu' smalkākās hardcore tehno mūzikas un skaņu projekts.
http://www.solidrocketboosters.com

Holandieshu makslinieku un projekta SOLIDROCKETBOOSTERS
!!! LEKCIJA-PREZENTĀCIJA NOTIKS -
Latvijas Makslas Akademija, 10. telpa,
ceturtdien, 17.februari pl. 10.30

SOLIDROCKETBOOSTERS performance Rīgā notiks klubā Metro, ceturtdien, 2000. gada 17. februārī un tajā piedalīsies VJ'i Arno Coenen, Rene Bosma, Floppyrobby un DJ DIONE no Nīderlandes - apakšējā zālē.
Augšējā zālē spēlēs VARKA CREW DJi, DJs Dubandis un mp3 Cj DIGI, telpas vizuālā koncepcija un video - F5.

TIESHRAIDE no kluba METRO http://www.klubsmetro.lv
MP3 http://www.klubsmetro.lv/metro.pls
REAL AUDIO http://ozone.re-lab.net/live.ram

Pasākums notiek E-LAB organizēto jauno mediju semināru un lekciju sērijas "Mediju Telpa" ietvaros, ar Nīderlandes Karalistes Vēstniecības Rīgā atbalstu.

* sīkāk par holandiešu viesmāksliniekiem un hardcore techno -

Mākslinieki Rene Bosma un Arno Coenen februāra sākumā piedalās Helsinkos KIASMA Mūsdienu Mākslas muzejā, somu kuratora un mediju teorētiķa Erkki Huhtamo kūrētā mediju mākslas izstādē. Pēc tam 'solidrocketboosters' performance notiek Tallinā un 17.ferbruārī projekta prezentāciju un pārtijā Rīgā, klubā Metro.

Mākslinieku Rene Bosma un Arno Coenen darbi - 16 mm filmu 'Deus ex Machina' un video instalācija 'Update Holland" ir tikuši prezentēti arī Rīgā, kinoteātrī "Andelūzijas Suns" - 2. starptautiskās jauno mediju konferences "Māksla+Komunikācijas" ietvaros.
Turklāt darba "Update Holland" kontekstā, Eric Kluitenberg, mediju teorētiķis no Amsterdamas, iepazīstināja auditoriju ar Roterdamas hardcore tehno kultūru, kuras aizsākumi meklējami Roterdamas ostas strādnieku bērnu organizētos reivos, kas jo īpaši uzplauka 90. gadu vidū Holandē, izvērsdamies par milzīgiem triju diennakšu hardcore tehno pasākumiem ar 'gaberiem' raksturīgo dejošanas un ģērbšanās stilu un ātro mūzikas ritmu 150-200 bpm.
http://www.media-gn.nl/people/arno+rene

Rīgā līdz šim ir noticis viens šāda veida pasākums, kas notika 1998. gada maijā, kad Rīgā viesojās D:U:M:B - Dutch United Media Base no Roterdamas.
http://www.v2.nl/~dumb/
8 Vji un Dji ieradās Rīgā ar vecu ugunsdzēsēju mašīnu, kurā bija izvietotas video kameras un izveidota mobilā video studija. Pārtija notika Pulkvedī, kur Vji miksēja ceļā safilmētos materiālus ar ar attēliem no Rīgā uztveramajām televīzijām un infrasarkano kameru attēliem no Pulkveža pagraba, kur spēlēja Sloka Sound System.